História klubu

• OŠK Chorvátsky Grob je futbalový klub pôsobiaci v obci Chorvátsky Grob.
  • založený bol v roku 1946
  • zakladateľom klubu bol Alexander Schmidl, povolaním pekár, u ktorého sa po zápasoch stretávali hráči a funkcionári.
  • pôvodné ihrisko bolo situované na lúke pri starom mlyne v Chorvátskom Grobe, oproti dnešnému teplému prameňu.
  • Občianske združenie Obecný športový klub (OŠK) Chorvátsky Grob vzniklo v roku 1992 ako pôvodné združenie Futbalový klub – Gymnázium FKG Chorvátsky Grob.
  • Predsedovia klubu:
    • Ján Hržič, /otec súčasného hospodára Jozefa Hržiča/
    • Jozef Jurenik
    • Milan Turinič
    • Marián Peciar
    • Vladimír Šimončič
    • Peter Borovský
    • Dušan Trnka
    • Vladimír Buček
  • Najslávnejším hráčom klubu bol Jaroslav Šimončič. V svojej futbalovej kariére to dotiahol do prvej ligy, kde hral za Inter Bratislava a ZŤS Petržalka. Rodák z Chorvátskeho Grobu bol pilierom obrany, hral veľmi slušne a za celú kariéru nebol nikdy vylúčený. Bol súčasťou obrany futbalového Interu v časoch jeho najväčšej slávy, kde hral s Ladislavom Petrášom, Ladislavom Jurkemikem a Jozefom Barmošom. V lige odohral 200 zápasov. V sezóne 1976-1977 hral na vojne za Duklu Banská Bystrica.
  • Ďalším známym hráčom z Chorvátskeho Grobu bol Ignác Mráz. Hral za Bernolákovo, Levice a Kablovku Bratislava. Prestúpil do Slovanu Bratislava, kde ho trénoval Jimi Šťastný. Dal však prednosť novinárčine, kde dosiahol významne postavenie.
  • Na regionálnej úrovni dosiahli úspechy hráči
    • Ján Pažitný
    • Jozef Aksamit
    • Štefan Turinič
    • Milan Černay
    • a ďalší…
  • Najvyššiu súťaž klub hral IV. ligu v 90. rokoch.
  • Umiestnenia A tímu
  • Umiestnenia mládeže