Info pre rodičov (FAQ)

Info pre rodičov (FAQ)

Sme radi, že sa zaujímate o to, aby vaše dieťa zažívalo aktívny pohyb a tešilo sa z neho v príjemnom kolektíve. Určite máte veľa otázok pred prvým tréningom, preto sme pripravili túto sekciu s odpoveďami, ktoré vám pomôžu.

Od akého veku môžeme prihlásiť ku vám dieťa?

Aj my vo futbale sa riadime školským rokom a v sezóne 2022/2023 prijímame deti s ročníkom narodenia od 2017 do 2008.

Aké sú vekové skupiny a tréningové kategórie?

Základom každej vekovej kategórie je jeden ročník s označením „U“, ktorý vyjadruje hornú vekovú hranicu dieťaťa v školskom roku (2022/2023). (napr. under 15 znamená, že v kategórii hrajú hráči, ktorí do konca sezóny dosiahnu max. 15 rokov) V OŠK Chorvátsky Grob máme v tejto sezóne otvorených 7 kategórií:

U6/U7 – ročník 2016 a mladší
U8 – ročník 2015 a mladší
U9 – ročník 2014 a mladší
U10 – ročník 2013 a mladší
U11 – ročník 2012 a mladší
U13 – mladší žiaci – ročník 2010 a mladší
U15 – starší žiaci – ročník 2008 a mladší

Na koho sa môžem ako rodič obrátiť? S kým môžem komunikovať pri začiatku nášho pôsobenia v klube?

Jednotlivé kategórie majú svojho vedúceho mužstva a trénera, ktorí Vám radi zodpovedia Vaše otázky.

Vedúci mužstva U8/U7/U6 – Marek Gálka – mob. + 421 904 427 070, marekgalka7@gmail.com
Tréner U9 – Pavol Jankovič, mob. +421 907 550 980
Tréner U10 – Stanislav Kocák, mob. +421 902 689 157
Tréner U11 – Radomír Mida
Tréner U13 – Pavol Jankovič, mob. +421 907 550 980
Vedúci mužstva U15 – Mikuláš Herškovič – mob. +421 905 522 282, herskovic.m@gmail.com

Čo je potrebné urobiť pred prvým tréningom?

Odporúčame vyplniť najskôr prihlasovací formulár, ktorý nám umožní na základe veku dieťa zaradiť do tréningovej kategórie a zároveň Vás vieme v prípade potreby kontaktovať. Je dobré tiež napísať mail vedúcemu mužstva alebo nám zatelefonovať. Aktuálny rozpis všetkých tréningových časov a plôch nájdete TU.

Aké oblečenie a loptu deti potrebujú?

Všetky deti by mali mať športové oblečenie (optimálne dres, trenky, štucky, chrániče), kopačky s lisovanými kolíkmi ak hráme vonku na tráve, resp. halovky alebo turfy s malými štuplíkmi vhodnými na umelú trávu aj do telocvične. Na prvom tréningu, ktorý si prídete vyskúšať, stačí bežné športové oblečenie a tenisky. Deti na tréningu dostanú lopty, avšak je vhodné, aby mali aj vlastnú loptu veľkosti 3-5, informáciu ktorú Vám upresní vedúci tímu, keďže rozvoj ich zručností záleží aj na trénovaní doma. Nezabudnúť na fľašu s vodou, pitný režim je dôležitý!

Ako vyzerá tréning? Môžeme sa pozerať?

Pri tréningoch vonku sa rodičia môžu pozerať, nemali by však vstupovať na hraciu plochu, ani rozdávať trénerské rady a pokrikovať na dieťa. Viac informácií nájdete v Kódexe rodiča.  Tréningy trvajú zvyčajne 1,5 hodiny podľa kategórie a bývajú 2-3x do týždňa.

Ako prebieha komunikácia tréningov, zápasov, nominácií a ďalších informácií?

V rámci jednotlivých kategórií máme vytvorené skupiny na whatsappe, kde priebežne píšeme aktuálne a operatívne informácie. Ako rodičia si pomáhame s odvozmi detí na turnaje, tréningy, zápasy a poskytujeme potrebné informácie súvisiace s chodom klubu. V prípade potreby zodpovedať otázku, neváhajte písať na whatsapp. Odpovie Vám vedúci mužstva, alebo niekto zo skúsenejších rodičov.

Koľko stojí členské a ako sa platí?

Pre nové deti, ktoré prichádzajú do klubu, sú prvé 2 týždne tréningov zdarma, aby si vyskúšali, či sa im budú naše tréningy páčiť.

Platba futbalovú sezónu 2021/2022 sa realizuje v dvoch častiach:
1.časť – jeseň – 150 €
2.časť – jar – 150 €

Poplatok za jesennú časť 2022/2023 sa uhrádza do 15.09.2022.

Vyzbierané financie slúžia na pokrytie nákladov pre všetky mládežnícke futbalové mužstvá, príspevok na starostlivosť o ihrisko, turnaje, dresy, registračné poplatky, spoločenské stretnutia s deťmi Mikuláš, posezónna opekačka prípadne iné spoločne schválené výdaje súvisiace s futbalovou prípravkou.

V prípade , že jedna rodina má 2 a viac detí na futbale, platby sú nasledovné:
2.dieťa – 50% z poplatku, t.j. 75 € + 75 € (jeseň, jar)

Ako môžem pomôcť ja ako rodič dieťaťa klubu?

OŠK Chorvátsky Grob je občianske združenie, v ktorom nie sú zamestnanci. Je postavené na báze nadšencov a dobrovoľníkov zabezpečujúcich chod klubu bez nároku na honorár. Dobrovoľníctvo, pomoc a ochota pri riešení bežných činností klubu sú základom, bez nich by klub nemohol fungovať. Preto každý pomáhame, ako vieme a môžeme. Príklady: Ak je niekto lekár, alebo zdravotná sestra, pomáha zabezpečiť pozíciu zdravotníka počas zápasov. Ak je niekto bývalý futbalista, môže pomôcť s tréningom našich detí… Ak má niekto organizačné schopnosti, pomáha pri organizovaní mužstva, zápasov… Iní rodičia nám pomáhajú zháňať sponzorské príspevky, z ktorých potom hradíme chod prípraviek… silní tatinovia zase pred zápasom pomôžu s rozložením bránok, ihriska… mamičky sú šikovné pri organizovaní mikulášskych akcií a opekačiek, pomoc s bufetom, upratovaním areálu a pod… 🙂 Vďaka ochote a šikovnosti našich rodičov sa nám darí a posúvame náš klub dopredu. Robíme to pre svoje deti… 🙂