Info pre rodičov (FAQ)

Info pre rodičov (FAQ)

Sme radi, že sa zaujímate o to, aby vaše dieťa zažívalo aktívny pohyb a tešilo sa z neho v príjemnom kolektíve. Určite máte veľa otázok pred prvým tréningom, preto sme pripravili túto sekciu s odpoveďami, ktoré vám pomôžu.

Od akého veku môžeme prihlásiť ku vám dieťa?

Aj my vo futbale sa riadime školským rokom a v sezóne 2019/2020 prijímame deti s ročníkom narodenia od 2014 do 2007.

Aké sú vekové skupiny a tréningové kategórie?

Základom každej vekovej kategórie je jeden ročník s označením „U“, ktorý vyjadruje hornú vekovú hranicu dieťaťa v školskom roku (2019/2020). V OŠK Chorvátsky Grob máme v tejto sezóne otvorené 4 kategórie:

U8 – ročník 2012 a mladší
U9 – ročník 2011 a mladší
U11 – ročník 2009 a mladší
U13 – mladší žiaci – ročník 2007 a mladší

Na koho sa môžem ako rodič obrátiť? S kým môžem komunikovať pri začiatku nášho pôsobenia v klube?

Jednotlivé kategórie majú svojho vedúceho mužstva a trénera. Za komunikáciu s rodičmi je v prvom kroku zodpovedný vedúci mužstva (zástupca rodičov), ktorý Vám rád zodpovie Vaše otázky.

Vedúci mužstva U8 – Marián Trepáč, mob. +421 905 423 820, trepacmarian@pobox.sk
Vedúci mužstva U9 – Jozef Mikuška, mob. +421 915 448 642, jozef.mikuska@hotmail.com
Vedúci mužstva U11 – Peter Chrtiansky, mob.  +421 915 792 524,
Vedúci mužstva U13 – Hubert Schultz, mob. +421 903 457 982, hubertschultz8@gmail.com

Čo je potrebné urobiť pred prvým tréningom?

Odporúčame vyplniť najskôr prihlasovací formulár, ktorý nám umožní na základe veku dieťa zaradiť do tréningovej kategórie a zároveň Vás vieme v prípade potreby kontaktovať. Je dobré tiež napísať mail vedúcemu mužstva alebo nám zatelefonovať. Aktuálny rozpis všetkých tréningových časov a plôch nájdete TU.

Aké oblečenie a loptu deti potrebujú?

Všetky deti by mali mať športové oblečenie (optimálne dres, trenky, štucky, chrániče), kopačky s lisovanými kolíkmi ak hráme vonku na tráve, resp. halovky alebo turfy s malými štuplíkmi vhodnými na umelú trávu aj do telocvične. Na prvom tréningu, ktorý si prídete vyskúšať, stačí bežné športové oblečenie a tenisky. Deti na tréningu dostanú lopty, avšak je vhodné, aby mali aj vlastnú loptu veľkosti 4, keďže rozvoj ich zručností záleží aj na trénovaní doma. Nezabudnúť na fľašu s vodou, pitný režim je dôležitý!

Ako vyzerá tréning? Môžeme sa pozerať?

Pri tréningoch vonku sa rodičia môžu pozerať, nemali by však vstupovať na hraciu plochu, ani rozdávať trénerské rady a pokrikovať na dieťa. Viac informácií nájdete v Kódexe rodiča.  Tréningy trvajú zvyčajne 1,5 hodiny podľa kategórie a bývajú 3 razy do týždňa.

Ako prebieha komunikácia tréningov, zápasov, nominácií a ďalších informácií?

V rámci jednotlivých kategórií máme vytvorené skupiny na whatsappe, kde priebežne píšeme aktuálne a operatívne informácie. Ako rodičia si pomáhame s odvozmi detí na turnaje, tréningy, zápasy a poskytujeme potrebné informácie súvisiace s chodom klubu. V prípade potreby zodpovedať otázku, neváhajte písať na whatsapp. Odpovie Vám vedúci mužstva, alebo niekto zo skúsenejších rodičov.

Koľko stojí členské a ako sa platí?

Pre nové deti, ktoré prichádzajú do klubu, sú prvé 2 týždne tréningov zdarma, aby si vyskúšali, či sa im budú naše tréningy páčiť.

Platba futbalovú sezónu 2019/2020 sa realizuje v dvoch častiach:
1.časť – jeseň – 100 €
2.časť – jar – 100 €
Poplatok za jesennú časť 2019/2020 sa uhrádza do 15.10.2019

Vyzbierané financie slúžia na pokrytie nákladov pre 4 futbalové mužstvá U8, U9, U11, U13 príspevok na starostlivosť o ihrisko, turnaje, dresy, registračné poplatky, odmeny po zápasoch (horalky:)), motivačné, spoločenské stretnutia s deťmi Mikuláš, posezónna opekačka prípadne iné spoločne schválené výdaje súvisiace s futbalovou prípravkou.

V prípade , že jedna rodina má 2 a viac detí na futbale, platby sú nasledovné:
1.dieťa – jeseň 2019 – 100 €
2.dieťa –
jeseň 2020 – 50 € t.j. 50%

Ako môžem pomôcť ja ako rodič dieťaťa klubu?

OŠK Chorvátsky Grob je občianske združenie, v ktorom nie sú zamestnanci. Je postavené na báze nadšencov a dobrovoľníkov zabezpečujúcich chod klubu bez nároku na honorár. Dobrovoľníctvo, pomoc a ochota pri riešení bežných činností klubu sú základom, bez nich by klub nemohol fungovať. Preto každý pomáhame, ako vieme a môžeme. Príklady: Ak je niekto lekár, alebo zdravotná sestra, pomáha zabezpečiť pozíciu zdravotníka počas zápasov. Ak je niekto bývalý futbalista, môže pomôcť s tréningov našich detí… Ak má niekto organizačné schopnosti, pomáha pri organizovaní mužstva, zápasov… Iní rodičia nám pomáhajú zháňať sponzorské príspevky, z ktorých potom hradíme chod prípraviek… silní tatinovia zase pred zápasom pomôžu s rozložením bránok, ihriska… mamičky sú šikovné pri organizovaní mikulášskych akcií a opekačiek apod… 🙂 Vďaka ochote a šikovnosti našich rodičov sa nám darí a posúvame náš klub dopredu. Robíme to pre svoje deti… 🙂