Info pre rodičov (FAQ)

Info pre rodičov (FAQ)

Sme radi, že sa zaujímate o to, aby vaše dieťa zažívalo aktívny pohyb a tešilo sa z neho v príjemnom kolektíve. Určite máte veľa otázok pred prvým tréningom, preto sme pripravili túto sekciu s odpoveďami, ktoré vám pomôžu.

Od akého veku môžeme prihlásiť ku vám dieťa?

Aj my vo futbale sa riadime školským rokom a v sezóne 2023/2024 prijímame deti s ročníkom narodenia od 2018 do 2007.

Aké sú vekové skupiny a tréningové kategórie?

Základom každej vekovej kategórie je jeden ročník s označením „U“, ktorý vyjadruje hornú vekovú hranicu dieťaťa v školskom roku (2023/2024). (napr. under 17 znamená, že v kategórii hrajú hráči, ktorí do konca sezóny dosiahnu max. 17 rokov) V OŠK Chorvátsky Grob máme v tejto sezóne otvorených 7 kategórií:

U6 – prípravka – ročník 2018 a mladší, tréner: Marek Gálka
U7 – prípravka – ročník 2017 a mladší, tréner: Marek Gálka
U8 – prípravka – ročník 2016 a mladší, tréner: Ján Bician
U9 – prípravka – ročník 2015 a mladší, tréner: Marko Kačmarek
U10 – prípravka – ročník 2014 a mladší, tréner: Pavol Jankovič
U11 – prípravka – ročník 2013 a mladší, tréner: Lukáš Poša
U13 – mladší žiaci – ročník 2011 a mladší, tréner: Radomír Mida,
U15 – starší žiaci – ročník 2009 a mladší, tréner: Marko Kačmarek
U17 – mladší dorast – ročník 2007 a mladší, tréner: Peter Martišovič

Na koho sa môžem ako rodič obrátiť? S kým môžem komunikovať pri začiatku nášho pôsobenia v klube?

Primárnym kontaktom za mládež je športový riaditeľ p. Ľuboš Štefančík, mob. +421 915 095 008, lubosstefancik6@gmail.com

Jednotlivé kategórie majú svojho trénera a vedúceho mužstva, ktorí Vám radi zodpovedia Vaše ďalšie otázky počas úvodného stretnutia a tréningu.

Čo je potrebné urobiť pred prvým tréningom?

Odporúčame kontaktovať p. športového riaditeľa, overiť si termín a čas tréningu príslušnej kategórie.

Vhodné je tiež vyplniť prihlasovací formulár, ktorý nám následne umožní registráciu dieťaťa do tréningovej kategórie a zároveň Vás vieme v prípade potreby kontaktovať.

Aktuálny rozpis všetkých tréningových časov nájdete TU.

Aké oblečenie a loptu deti potrebujú?

Všetky deti by mali mať športové oblečenie (optimálne dres, trenky, štucky, chrániče), kopačky s lisovanými kolíkmi ak hráme vonku na tráve, resp. halovky alebo turfy s malými štuplíkmi vhodnými na umelú trávu aj do telocvične. Na prvom tréningu, ktorý si prídete vyskúšať, stačí bežné športové oblečenie a tenisky. Deti na tréningu dostanú lopty, avšak je vhodné, aby mali aj vlastnú loptu veľkosti 3-5, informáciu ktorú Vám upresní vedúci tímu, keďže rozvoj ich zručností záleží aj na trénovaní doma. Nezabudnúť na fľašu s vodou, pitný režim je dôležitý!

Ako vyzerá tréning? Môžeme sa pozerať?

Pri tréningoch vonku sa rodičia môžu pozerať, nemali by však vstupovať na hraciu plochu, ani rozdávať trénerské rady a pokrikovať na dieťa. Viac informácií nájdete v Kódexe rodiča.  Tréningy trvajú zvyčajne 1,5 hodiny a bývajú 2-4x do týždňa (podľa kategórie).

Ako prebieha komunikácia tréningov, zápasov, nominácií a ďalších informácií?

V rámci jednotlivých kategórií máme vytvorené skupiny v aplikácii Whatsapp, kde priebežne píšeme aktuálne a operatívne informácie. Ako rodičia si pomáhame s odvozmi detí na turnaje, tréningy, zápasy a poskytujeme potrebné informácie súvisiace s chodom klubu. V prípade potreby zodpovedať otázku, neváhajte písať na Whatsapp. Odpovie Vám vedúci mužstva, alebo niekto zo skúsenejších rodičov.

Koľko stojí členské a ako sa platí?

Pre nové deti, ktoré prichádzajú do klubu, sú prvé 2 týždne tréningov zdarma, aby si vyskúšali, či sa im budú naše tréningy páčiť.

Platba pre futbalovú sezónu 2022/2023 sa realizovala v dvoch častiach:
1.časť – jeseň – 150 €
2.časť – jar – 150 €

Poplatok za 2. a ďalšie deti bol polovičný. Výška poplatkov za sezónu 2023/2024 bude rodičom komunikovaná v priebehu septembra.

Vyzbierané financie slúžia na pokrytie nákladov pre všetky mládežnícke futbalové mužstvá, príspevok na starostlivosť o ihrisko, turnaje, dresy, registračné poplatky, spoločenské stretnutia s deťmi Mikuláš, posezónna opekačka prípadne iné spoločne schválené výdaje súvisiace s futbalovou prípravkou.

Ako môžem pomôcť ja ako rodič dieťaťa klubu?

OŠK Chorvátsky Grob je občianske združenie, v ktorom nie sú zamestnanci. Je postavené na báze nadšencov a dobrovoľníkov zabezpečujúcich chod klubu bez nároku na honorár. Dobrovoľníctvo, pomoc a ochota pri riešení bežných činností klubu sú základom, bez nich by klub nemohol fungovať. Preto každý pomáhame, ako vieme a môžeme. Príklady: Ak je niekto lekár, alebo zdravotná sestra, pomáha zabezpečiť pozíciu zdravotníka počas zápasov. Ak je niekto bývalý futbalista, môže pomôcť s tréningom našich detí… Ak má niekto organizačné schopnosti, pomáha pri organizovaní mužstva, zápasov… Iní rodičia nám pomáhajú zháňať sponzorské príspevky, z ktorých potom hradíme chod prípraviek… silní tatinovia zase pred zápasom pomôžu s rozložením bránok, ihriska… mamičky sú šikovné pri organizovaní mikulášskych akcií a opekačiek, pomoc s bufetom, upratovaním areálu a pod… Vďaka ochote a šikovnosti našich rodičov sa nám darí a posúvame náš klub dopredu. Robíme to pre svoje deti… 🙂