2.miesto na halovom turnaji U8 v Galante

Dňa 8.12.2018 sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného halového turnaja U8, ktorý zorganizoval klub FC Slovan Galanta vo vynovenej športovej hale v Galante. Turnaja sa zúčastnili tímy FC Slovan Galanta, ŠK Slovan Bratislava, DAC Dunajská Streda, MŠK Senec a OŠK Chorvátsky Grob. Turnaj sa hral systémom každý s každým, pričom každý zápas trval 2×8 min. Dlhé postranné mantinely boli povolené pre hru.

FC Slovan Galanta – OŠK Chorvátsky Grob 1:9

Hneď na začiatku turnaja, aj keď podľa avizovaných predturnajových informácií sme nemali hrať prvý zápas, čo nás mierne obmedzilo v rozcvičke, sme sa stretli s domácim FC Slovan Galanta, ktorý mal najväčšiu podporu v hľadisku. Naši chlapci úvod výborne zvládli, súpera zatlačili na jeho polovicu a polčas sme už vyhrávali 0:6. Konečné víťazstvo 1:9 v úvodnom zápase proti domácemu tímu nás povzbudilo do ďalších zápasov.

DAC Dunajská Streda – OŠK Chorvátsky Grob 6:2

V druhom zápase sme narazili na kvalitný tím chlapcov z DAC Dunajská Streda. Úvod zápasu nám nevyšiel keď sme dostali 2 góly z rohových kopov, z toho jeden neštastným tečom vlastný. Naši chlapci však zabojovali a snažili sa o kontaktný gól. Z prvého nášho tlaku vznikol pokutový kop, ktorý Luky Črep s prehľadom premenil. Ďaľšia štandardná situácia, opäť z rohového kopu, znamenala polčasové skóre 3:1 v náš neprospech. Po výmene strán Luky Črep prekonal súperovho brankára z priameho kopu a dostali sme sa opäť do zápasu. Tím DAC bol ale nakoniec nad naše sily, športovo sme museli uznať ich kvalitu hry a po snahe o vyrovnanie nám dali góly, ktoré rozhodli a našej prehre výsledkom 6:2. Všetci chlapci si zaslúžia za svoju snahu pochvalu. Obranné štandardky natrénujeme 🙂

MŠK Senec – OŠK Chorvátsky Grob 1:6

Tretí zápas proti MŠK Senec bol na turnaji pre nás asi najnáročnejší. Museli sme sa vyrovnať s agresívnou hrou súpera, s veľkým počtom faulov na našich chlapcov. Polčas sme však zvládli a vyhrali ho 0:3. Napokon sme celý zápas nepustili súpera do väčších šancí a vyhrali 1:6. Tento výsledok nás posunul do bojov o prvé tri miesta na turnaji.

ŠK Slovan Bratislava – OŠK Chorvátsky Grob 1:8

V poslednom zápase turnaja sme sa stretli s ŠK Slovan Bratislava. Kedže oba tímy mali bledomodré dresy, vyšli sme „legendárnym“ belasím v ústrety a odohrali zápas v zelených rozlišovačkách. ŠK Slovan Bratislava na turnaj prišiel so svojim najmladším tímom, už predošlá jeho prehra v zápase s Galantou naznačila, že naši chlapci by aj tento zápas mohli zvládnuť. Chlapci hrali svoj najkrajší futbal na turnaji a polčas vyhrali 0:5.

Konečné víťazstvo 1:8 bolo zavŕšením úspechu a ziskom skvelého 2. miesta na turnaji.

Super, chlapci…

Špeciálnou odmenou pre náš tím okrem trofeje za 2.miesto bolo aj ocenenie pre najlepšieho strelca turnaja, ktoré získal Lukáš Črep.

1 FC Slovan Galanta OŠK Chorvátsky Grob 1:9
2 MŠK Senec DAC Dunajská Streda 1:5
3 FC Slovan Galanta ŠK Slovan Bratislava 4:2
4  DAC Dunajská Streda OŠK Chorvátsky Grob 6:2
5 MŠK Senec ŠK Slovan Bratislava 1:4
6 FC Slovan Galanta DAC Dunajská Streda 1:5
7 MŠK Senec OŠK Chorvátsky Grob 1:6
8 ŠK Slovan Bratislava DAC Dunajská Streda 0:5