Nové ihrisko pre OŠK Chorvátsky Grob?

Nové ihrisko pre OŠK Chorvátsky Grob?

Ako už mnohé šumy naznačovali, v našom klube sa vážne zaoberáme myšlienkou vybudovania nového futbalového areálu, ktorý nám veľmi chýba. Táto myšlienka sa pomaly, ale isto začína prejavovať v konkrétnych krokoch a v tomto článku by sme Vás chceli informovať o priebehu realizácie tohto nášho sna.

Za zámerom výstavby nového futbalového areálu stojí Obecný športový klub (OŠK) Chorvátsky Grob na čele s jeho prezidentom Vladimírom Bučekom. Futbalový areál by mal stáť 500 metrov západne od hranice zastavaného územia obce Chorvátsky Grob a 600 metrov východne od Čiernej Vody v lokalite pri teplom prameni. Prístup k areálu má byť zabezpečený komunikáciou, ktorá sa pripája na cestu tretej triedy III/1059 spájajúcu Chorvátsky Grob s časťou Čierna Voda. V blízkosti budúceho športového areálu sa nachádza čistiareň odpadových vôd.

Hlavnými stavebnými objektmi projektu sú futbalové ihriská. Ide o hlavnú hraciu plochu a vedľajšiu tréningovú hraciu plochu. V rámci projektu by mala byť vybudovaná základná infraštruktúra potrebná pre chod klubu t.j. tribúna a šatne. Objekt tribúny a šatní má byť dvojpodlažný a umiestnený pozdĺž hlavnej hracej plochy. Na prízemí sa majú nachádzať šesť šatní, kotolňa, práčovňa, administratíva či priestory pre rozhodcov. Samostatne bude prístupný jeden služobný dvojizbový byt správcu areálu, ktorý je plánovaný na poschodí. Vybudovaná má byť aj parkovacia plocha pre 60 osobných vozidiel a dva autobusy.

 

1.1.2019 – beží proces schvaľovania enviromentálnej štúdie EIA

7.4.2019 – Nové ihrisko je už „vykolíkované“

15.4.2019 – Schválená a podpísaná enviromentálna štúdia EIA

 

Článok priebežne aktualizujeme.

04.05.2019 Brigáda – výsadba živého plota okolo futbalového areálu

Počas dnešného sobotného dopoludnia sa na pozemku, kde bude stáť nový futbalový areál, stretlo viac ako 20 dobrovoľníkov a ich detí. Zvolal ich prezident klubu Vlado Buček, ktorý zorganizoval výsadbu živého plota okolo nášho nového futbalového areálu. V príjemnom počasí, v dobrej nálade sa rozbehla výsadba viac ako 3000 sadeníc. Šikovné ruky malých aj veľkých účastníkov brigády si s úlohou poradili za necelé 3 hodiny. Počas výsadby prebehol aj prvý neoficiálny futbalový zápas hráčov nášho klubu. 🙂

22.5.2019 – Enviromentálna štúdia EIA nadobudla právoplatnosť

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *