Prvé zlaté medaily pre našich najmenších futbalistov v roku 2019

Zimnú prestávku aj náš najmladší tím okrem pravidelných tréningov využíva na zdokonaľovanie hernej praxe na prípravných halových turnajoch. Ten zatiaľ pre nás najúspešnejší sa konal 2.2.2019 v športovej hale na Prokofievovej ulici v Petržalke. Zúčastnilo sa ho 7 tímov kategórie U8 a jeden tím kategórie U7.

Turnaj sa hral v skupinách systémom každý s každým, pričom každý zápas trval 13 minút. Podľa umiestnenia v tabuľkách skupín nasledovali zápasy o konečné umiestnenia kľúčom A4-B4, A3-B3, A2-B2, A1-B1 s trvaním 18 minút.

Skupina A: SFC Kalinkovo, MŠKI Petržalka, FCL Devínska Nová Ves, OŠK Chorvátsky Grob
Skupina B: MŠK Senec, ŠK Bernolákovo, SDM Domino, Inter Bratislava U7

OŠK Chorvátsky Grob – FCL Devínska Nová Ves 4:0

Žreb nám podobne ako na predošlom turnaji v tejto hale opäť prisúdil prvý zápas s výkopom o 7.45. Začíname si na to už pomaly zvykať. Po vyrovnanom úvode sme súpera „prebudili“ čistým hetrikom Šimona Páleníka za usilovnej podpory všetkých spoluhráčov. Lepší úvod sme si nemohli želať a zápas v pohode dotiahli do víťazného konca gólom Lukáša Črepa.

MŠK Iskra Petržalka – OŠK Chorvátsky Grob 1:1

MŠK Iskra Petržalka je našim veľkým rivalom v prípravných zápasoch či už počas sezóny alebo na halových zimných turnajoch. Ako domáci tím má vždy veľkú podporu v hľadisku a naši chlapci ešte mali čerstvo v pamäti posledný zápas s týmto súperom na predošlom halovom turnaji. Vtedy nás smolný penaltový rozstrel po bezgólovej remíze pripravil o túžené tretie miesto. Teraz sme na seba narazili už v základnej skupine. Väčšinu zápasu sme mali prevahu, dostali sme sa do vedenia 1:0, ale súperovi sa aj napriek našej veľkej snahe im prehru vrátiť a nášmu výbornému výkonu podarilo 2 minúty pred koncom vyrovnať a zápas skočil remízou 1:1.

OŠK Chorvátsky Grob – Kalinkovo 2:1

Posledný zápas v skupine bol pre nás kľúčový v boji o prvé miesto v tabuľke. Petržalka svoj zápas proti FCL Devínska Nová Ves zvládla „iba“ 3:0. Na základe predošlých výsledkov sme teda vedeli, že potrebujeme vyhrať proti Kalinkovu akýmkoľvek výsledkom. Tomu sme prispôsobili aj taktiku. Chalani zodpovedne dodržiavali všetky pokyny trénera Erika, tréningové cvičenia efektívne preniesli do hry a skvelým tímovým prístupom si vybojovali cenné víťazstvo 2:1. Priklonilo sa ku nám aj športové štastie a skupinu A sme pri rovnakom počte bodov ako Petržalka vyhrali jednogólovým rozdielom medzi strelenými a inkasovanými gólmi. Chalani si za predvedenú hru postup do finále turnaja určite zaslúžili.

OŠK Chorvátsky Grob – SDM Domino 4:0

Nevedeli sa dočkať. Netrpezlivo sledovali časomieru jednotlivých zápasov o umiestnenia. Pre našich najmladších to bolo prvé veľké finále v ich naštartovaných futbalových kariérach. SDM Domino do finále postúpilo podobne rozdielom skóre oproti Bernolákovu. Prvé minúty boli vyrovnané, nikto nechcel spraviť chybu. Výbornými zákrokmi nás nielen vo finále, ale aj počas celého turnaja podržal v bráne Adam Dovičovič. Všetci chlapci na ihrisku – Lukáš Črep, Šimon Páleník, Andy Dolnák, Maťo Hupka, Michal Trepáč, David a Dominik Kacerlovi predviedli opäť veľkú bojovnosť, následné 2 góly Lukáša Črepa a gól Davida Kacerleho nám zabezpečili vedenie 3:0 a dodali istotu a pohodu dotiahnuť zápas do úspešného konca. Súper sa nevzdával, ubránili sme však všetky jeho šance. Posledný gól turnaja na konečných 4:0 vsietil Lukáš Črep, ktorý získal aj zaslúženú trofej pre najlepšieho hráča turnaja.

Hromadné povzbudzovanie prítomných rodičov a odpočítavanie posledných sekúnd zápasu vymenila obrovská radosť našich chlapcov zo zisku 1. miesta na turnaji.

Gratulujeme, chlapci a zároveň ďakujeme a prajeme Vám aj Vašim fanúšikom ešte veľa podobných úspechov a zážitkov.

Individuálne ocenenia:

Najlepším hráčom turnaja sa stal Lukáš Črep (OŠK Chorvátsky Grob)

Najlepším brankárom turnaja sa stal brankár Martin Bartovič z tímu FK Inter U7 – pre nás ale jasne náš Adam Dovičovič 🙂