Turnaj v Belgicku

Turnaj v Belgicku

Slovenskoooo,  Slovenskoooo heeja, heeja, heja Slovenskooo…

Týmto pokrikom končil trojdňový turnaj prípravky OŠK Chorvátsky Grob v Belgicku.

Ale poporiadku, 14. apríla sa futbalové mužstvo prípravky  vybralo reprezentovať Chorvátsky Grob a Slovensko 🙂 na 20-ty ročník Veľkonočného turnaja detí vo veku od 8 do 13 rokov v mestečku Kalmthout v Belgicku. Trojdňového turnaja sa zúčastnilo takmer 60 mužstiev z Belgicka , Holandska a Slovenska (OŠK Chorvátsky Grob).

Napriek takmer 14 hodinovej ceste, to  stálo za to! Úžasné 3 dni strávili chlapci  spolu, upevnili  svoje kamarátstva, získali nezabudnuteľné zážitky a zároveň skúsenosti. Okrem futbalu, ktorý si zahrali, mali možnosť privoňať si Severnému moru, nabrať piesok do tenisiek z pláže a vidieť veľký futbal Ostende – Anderlecht (0:1)

A ako sme skončili na turnaji? Naše mladšie mužstvo (9 ročných) z 5 zápasov prehralo iba 1 zápas, 2 remizovali a 2 vyhrali, čo im zabezpečilo pekné 5. miesto z 13 mužstiev.

Starší (11 roční), tiež nezahanbili a nakoľko ich nie je dostatok a sú doplnení chlapcami z kategórie 9-ročných doma hrajú s mladšími v jednom mužstve, boli kolektív a taktiež obsadili 5.miesto, z 10 mužstiev.

A fanúšikovia? Tak tí vytvorili atmosféru, ktorú je málokedy vidieť na ligových zápasoch. V poslednom zápase sa povzbudzovalo tak hlasno,  že pokrik „Slovenskoo, Slovenskoo,  heeja,  heeja, heja Slovensko“ skandovali  nielen slovenskí fanúšikovia na ihrisku a v kabíne.

Úžasné bolo, keď sme počuli sympatických hráčov Holandska, z posledného zápasu, ako si v ich kabíne vzájomne skandujú “náš“ pokrik. Jednoducho OŠK Chorvátsky Grob zanechal pozitívny dojem a tréner Stano Kocák a jeho asistent Rasťo Nižňan môžu byť spokojní so svojou prácou!

Veľká vďaka patrí pánovi Gertovi Adriaensenovi /otecko jedného z hráčov prípravky/ za nadšenie, ktoré prenáša aj na ostatných rodičov, nápad a zorganizovanie celého 5 dňového turnaja.

Thanks  Gert.

Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí umožnili deťom zažiť pekné 3 dni plné futbalu. Bez vašej podpory by to nebolo možné!
Menovite:  Bendžela Andrej, Cisár Milan, JUDr. Drobný Róbert, Selep Jozef, Sládeček Štefan, Obecný úrad Chorvátsky Grob, Multi-Mam dojčenie bez bolesti, Stavebniny 3

Ešte raz vďaka.

Hubert Schultz, vedúci prípravky  02.05.2017

Výsledky turnaja

 

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *