Víťazstvo na Grob Cupe 2019

V sobotu 22.6.2019 sa konal ďalší ročník tradičného Grob Cupu, ktorým naši mladí chlapci v kategóriách U8, U9 a U11 uzatvorili súťažnú sezónu 2018-19. Organizácie sa tento rok zhostil Slovenský Grob a domácich sme zarmútili hneď dvojnásobne…

Naši najmladší v kategórii U8 zdolali v úvodnom zápase domáci tím Slovenského Grobu výsledkom 6:2,  pričom strelecky exceloval Andy Dolnák, ktorý súperovi nasúkal štyri góly. Chalani potvrdili celkové víťazstvo vo svojej kategórii po víťazstve nad Veľkým Grobom v pomere 5:0 a tak domácim nepomohlo ani jasné víťazstvo nad Veľkým Grobom (8:0). Najlepším brankárom sa stal po výborných výkonoch Tobiáš Šefčík.

Konečné poradie turnaja v kategórii U8:

1. Chorvátsky Grob
  2. Slovenský Grob
  3. Veľký Grob

Medzi staršími chalanmi v kategórii U9 dominoval domáci výber, ktorý tomu nášmu nedal v prvom zápase šancu a zdolal ho 12:0. Následne si jednoznačne poradil aj s Veľkým Grobom a zaslúžene ovládol turnaj v tejto kategórii. Naši chlapci si napravili chuť v zápase proti Veľkému Grobu a po výsledku 14:0 obsadili druhé miesto. Skvelú povesť našej brankárskej školy potvrdil ocenením pre najlepšieho brankára univerzál Andrej Dolnák, ktorý si okrem strieľania gólov rovnako rád aj zachytá. 🙂

Konečné poradie turnaja v kategórii U9:

1. Slovenský Grob
  2. Chorvátsky Grob

Najnapínavejší priebeh mal turnaj v kategórii U11. Úvodný zápas proti Veľkému Grobu (10:2) síce začal z nášho pohľadu nešťastne a po desiatich minútach sme prehrávali 0:2, ale následne chalani zabrali a zápas otočili desiatimi gólmi v sieti súpera za sebou. V efektivite aj herne vynikol Matúš Páleník, ktorý nastrieľal štyri góly. Hneď nato nasledoval zápas proti oddýchnutému domácemu Slovenskému Grobu (6:9), ktorý nás zaskočil dvoma gólmi v úvodných troch minútach. Následne sa naši chlapci vyhecovali k ďalšiemu výbornému tímovému výkonu a otočili zápas na svoju stranu piatimi gólmi. Za stavu 5:2 pre nás sa zdalo, že zápas bude mať podobný priebeh ako proti Veľkému Grobu, ale po góle „do šatne“ tesne pred koncom polčasu nasledovalo v tom druhom ďalších šesť kúskov, ktoré chalanov poriadne psychicky zaboleli… Výsledok korigoval v úplnom závere Janko Dolnák, ktorý v súčte oboch zápasov dosiahol podobne ako Matúš štyri góly.

Po tomto náročnom dvojzápase v horúcom počasí teda našim neostávalo nič iné, len po vzore slovenských hokejových reprezentantov a fanúšikov vytiahnuť kalkulačky a fandiť Veľkému Grobu. Čo sa napokon oplatilo, keďže unavený Slovenský Grob podľahol Veľkému Grobu za hlasnej podpory nášho tímu 3:6.

Záver turnaja ešte okorenil penaltový rozstrel o najlepšieho strelca, ale honor kráľa strelcov J. Dolnákovi a M. Páleníkovi vyfúkol bezchybným prevedením pokutových kopov domáci sniper.